Seçici lazer sinterleme yöntemi ile katmanlı olarak üretilmiş termoplastik ve kompozit malzemelerin bilgisayar destekli analizi için malzeme modelinin oluşturulması

Yükleniyor...
Küçük Resim

Tarih

2019

Dergi Başlığı

Dergi ISSN

Cilt Başlığı

Yayıncı

Bursa Teknik Üniversitesi

Erişim Hakkı

info:eu-repo/semantics/openAccess

Özet

Katmanlı İmalat yöntemlerinden biri olan SLS yöntemi ile farklı oryantasyonlarda üretilmiş termoplastik ve kompozit malzemelerin test edilmesi ve teste tabi tutulan numunenlerin üretim tablası üzerindeki konumuna göre ortaya çıkan farklı mekanik özellikleri değerlendirilmektedir. Bu kapsamda, SLS yöntemi ile önceden belirlenmiş optimum parametrelerde üretilen numunelerin açısal olarak konumlandırılmasının etkisi incelenmiştir.
Testing of thermoplastic and composite materials produced on different orientation by Selective Laser Sintering method which is one of Additive Manufacturing methods and evaluation of different mechanical properties of the tested samples based on their position on the production table. In this context, the effect of angular positioning of the samples produced with the pre-determined optimum parameters by the Selective Laser Sintering method was investigated.

Açıklama

Anahtar Kelimeler

Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences

Kaynak

WoS Q Değeri

Scopus Q Değeri

Cilt

Sayı

Künye

Koleksiyon